Urosepsa a wyniki badań

Witam! Proszę o interpretacje wyniku, który wskazuje IgG 79,10 RU/ml (poniżej 16 ujemny, 16-22 wątpliwy, 22 i więcej dodatni) oraz IgM 3,03. Jestem po leczeniu szpitalnym, gdzie leczono mnie na bakterię krwi urosepsa (staphylococcus epidermidis - która wyszła z posiewu). Teraz wykonałam badanie na boreliozę i boję się ze to była borelioza lub nadal jest, dlatego proszę o poradę. Czy na podane wyniki badań mogło mieć wpływ, to że miałam bakterię krwi urosepsa i że byłam na nią leczona? Nie wiem, co powinnam myśleć o tych wynikach badań. Czy to możliwe, że takie wyniki są skutkiem urosepsy? Może urosepsa jest niedoleczona w moim przypadku i powinnam się ponownie zgłosić do szpitala? Bardzo proszę o pomoc. Nie wiem czy bardziej powinnam się bać tego, że to znowu urosepsa, czy że to może być borelioza. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Rozumiem że podane wyniki dla grup przeciwciał dotyczą własnie badania na boreliozę. Jeśli tak, to o aktywnym zakażeniu decyduje dodatni wynik w klasie IgM (nie podała Pani norm dla swojego laboratorium). Dodatnii wynik w klasie IgG może świadczyć o kontakcie z krętkami w przeszłości.