Leczenie zapalenia prawego ucha w 13. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 13. tygodniu ciąży i dostałam zapalenia prawego ucha. Takie zapalenia regularnie dopadają mnie co kilka miesięcy, niemal zawsze kończy się na antybiotykoterapii. Teraz z uwagi na dziecko nie chcę brać leków. Bardzo proszę o poradę, bo ból jest nieznośny. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Bezpieczniej dla Pani i dziecka będzie zastosować antybiotyk o ile leki przeciwzapalne nie są skuteczne. Antybiotyk z wyboru to amoksycylina.