Lek na biegunkę i jego wpływ na antykoncepcję

Jestem w trakcie trwania krwawienia z odstawienia(3 dzień) niestety dostałam biegunki i zaczęłam przyjmować nifuroksazdy. Ponieważ nie przyjmuję tabletek antykoncepcyjnych w przerwie nie będzie to miało wpływu na zachowanie antykoncepcji? Oraz mam pytanie dotyczące cyklu po którym opakowaniu tabletek mogę być już pewna jak dalej mniej więcej będzie wyglądał cykl np.ile mniej więcej będzie trwać krwawienie.(przyznam, że to początek przygoty z antykoncepcją). Dziękuję za odp.
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Podczas przerwy nie ma ryzyka niewchłonięcia się tabletki, gdyż ich Pani nie stosuje. Nie ma więc ryzyka niepełnego zabezpieczenia.
Pełne zabezpieczenie antykoncepcyjne zyskuje Pani już przy pierwszym stosowanym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych.
Krwawienie z odstawienia trwa różnie długo, zwykle 3 do 5 dni.