Lęk przed byciem samej w ciemnym pomieszczeniu

Dzień dobry chciałam zapytać czy sytuację w których boję się być po ciemku sama w domu i czasami słyszę jakieś dźwięki stuknieć ale tylko gdy jestem sama w domu mogą świadczyć o jakiejś chorobie psychicznej? Dodam że nie jestem zmęczona

Witam
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia
lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
W leczeniu objawów, które Pani opisuje najlepsze
efekty przynosi psychoterapia. Terapeuta pomoże
Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie, to jeszcze za mało informacji aby postawić diagnozę.
Jednak te objawy mogą już wskazywać na początki zaburzenia lękowe.
Takie zaburzenia powinno się leczyć zaraz na początku aby nie dać im się rozwinąć.
Radziłbym odwiedzić psychoterapeutę. U mnie wolne terminy to dopiero przełom
stycznia/lutego. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia