Co znaczy mój lęk i nerwowość?

Witam, mam pewien problem. Mianowicie od okolo miesiaca mam wrazenie, że coś jest ze mną nie tak. Zaczęło się od tego, że na początku sierpnia dopadł mnie okropny bol glowy z zawrotami i uczuciem wypychania gałki rocznej. Odwiedziłam kilku lekarzy, miałam zrobione badania tomografii glowy, rtg kregoslupa szyjnego i badania krwi i moczu i wyniki wyszły ok. Mimo to objawy się utrzymywały oczywiście doszukiwalam się wielu schorzeń, co bardzo mnie stresowalo, jak się później okazało najprawdopodobniej przyczyną byly zatoki. Fizycznie czuje się już dobrze, gdyż brałam leki na stan zapalny zatok. Natomiast czuje się źle psychicznie. Mam wrażenie, że cały czas się kontroluje czy dobrze mówię i coś robię, zawsze byłam energiczna a teraz nic mi sie nie chce, nie cieszę się z rzeczy, które wcześniej sprawiały mi radość, czasem chce mi się płakać, czuje się źle sama ze sobą, jestem nerwowa, czuje niepokój, mam świadomość, że czuje się inaczej niż zwykle a to dodatkowo przynosi lęk. Nie wiem boję się, że wariuję i boję się powiedzieć o tym bliskim. Poproszę o jakieś wskazówki.

Witam Panią,
Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe, które często
przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Żeby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój
i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl