Lęk przed chodzeniem po chodniku

ponownie piszę w sprawie moich lęków przd chodzeniem po chodniku oraz przechodzenia przez jezdnię.do psychiatry mam na 6 lutego .od jakiegoś czasu boję się spać przy zasłoniętym oknie ,mam wrażenie że stoi ktoś za mną i czuję zapach kobiety.od ostatniego zapytania doszło do tego że kiedy zamykam oczy mam przebłyski że leżę i brakuje mi powietrza i zaczyna mi naprawdę go brakować.do tego kiedy słyszę w domu samochody to dostaję paraliżu że nie mogę iść dalej .29.06 2013 był wyp.biorę TRITTICO

Witam, z opisu wynika, że ma Pan silne objawy nerwicowe, którą leczy już Pan farmakologicznie. Czy zastanawiał się Pan nad skorzystaniem z psychoterapii. Psychoterapia jest metodą lecząc, a to co dziej się na poziomie emocjonalnym wymaga szerszego spojrzenia na siebie, na swój sposób funkcjonowania, swoją codzienność, relacje, potrzeby. Jednak szerszego wglądu może Pan dokonać wyłącznie w relacji terapeutycznej, a otrzymana tu rada może Pana uspokoić na chwile lub być po prostu nie trafiona. Nie pisze Pan o swojej sytuacji życiowej, a to jakie jest nasze życie ma wpływ na wewnętrzne przeżycia i lęki. Pozdrawiam

Witam,

to, co Pan opisuje, brzmi jakby cierpiał Pan na zespół stresu pourazowego (inna nazwa to PTSD).

PTSD zdarza się ludziom po zdarzeniach traumatycznych, czyli np. wypadkach. Objawy są takie, że wracają wyraźne wspomnienia tamtego zdarzenia, a różne rzeczy (samochody, chodzenie po chodniku, klakson, pisk opon) bardzo łatwo budzą te wspomnienia. To powoduje bardzo silny lęk, dlatego ludzie starają się unikać wszystkiego, co kojarzy się z wypadkiem. Często dochodzi do tego rozdrażnienie, wybuchowość i problemy ze snem.

Bardzo dobrą książką opisującą ten problem jest "Zrozumieć traumę".

Gorąco też polecam zgłoszenie się na terapię!

Pozdrawiam!