Lęk przed przejazdem w podziemiach i w tunelach

co mam robic jak jade pociągiem i przejeżdzając przez tunel w podziemiach zaczyna walić mi serce

Witam,
warto byłoby zastanowić się dlaczego akurat w takich sytuacjach odczuwa Pani lęk. Często do odpowiedzi na to pytanie potrzebna jest pomoc psychologa/psychoterapeuty, warto z tego skorzystać, nawet z kilku konsultacji. nie znam dokładnie problemu i trudno określić mi dokładnie jakiej pracy będzie wymagał, jednak zachęcam do odwiedzenia psychoterapeuty. W zaburzeniach związanych z lękiem w ogóle (bez względu na nasilenie problemu, bo nie twierdzę, na podstawie jednego objawu/problemu, że ma Pani zaburzenia lękowe) najlepszym wyjściem jest psychoterapia ponieważ mechanizm problemu może być podobny. Zachęcam do odwiedzenia psychoterapeuty, być może tak nieco na zaś, ale może to pomóc rozwiązać problem i zapobiec jego ewentualnemu (bo istnieje pewne ryzyko) pogłębieniu. Pozdrawiam.

Uczucie przyspieszonego, silnego bicia serca jest objawem lękowym, a zatem nie zagrażającym życiu. Warto sobie powtarzać, że to tylko lęk i że za chwilę poczuje się lepiej.
Jeśli ma Pani więcej objawów lękowych lub ich nasilenie utrudnia Pani funkcjonowanie i powoduje poważny dyskomfort warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty.

Jeśli jest to konkretna reakcja lękowa w występująca tylko w tej sytuacji, to terapia poznawczo- behawioralna daje bardzo szybkie i trwałe efekty w redukcji lęku.