Lęk wysokości i lęk przestrzeni

Witam! Mam lęk wysokości z lękiem przestrzeni. Chciałbym to pokonać ,lecz nie wiem od czego zacząć? Podczas gdy znajduję się na wysokim moście, czy mam gdzieś wysoko wejść, ogarnia mnie strach i ciągnie mnie w dół ( tak jak bym chciał wyskoczyć). Staje się nerwowy i pocę się. Proszę o poradę. Pozdrawiam Wojtek.

Witam, zdaję sobie sprawę z tego, że strach, lęk przed wysokością i w przestrzeni jest bardzo uciążliwe w pańskim prawidłowy funkcjonowaniu codziennym. Jednakże uważam, że powinien pan się zgłosić do psychologa by móc ruszyć z miejsca do przodu. Wymaga to pracy nad sobą. Pozdrawiam

Dzień dobry, zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty pracującego w nurcie behawioralno - poznawczym. Specjalista zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam,

Najlepiej, jeśli zacznie Pan od konsultacji u psychologa/psychoterapeuty i pełnej diagnozy tego co się dzieje. Poprzez serwis internetowy rzetelna diagnoza i zaproponowanie leczenia (właśnie na podstawie szczegółowej diagnozy) nie są możliwe. Psycholog/psychoterapeuta zaleci zapewne po kilku wizytach jakie kroki powinien Pan poczynić i jakiego rodzaju leczenie mogłoby Panu pomóc.

Pozdrawiam
Karolina Matlak