Leki na nerwicę w ciąży

Witam mam pytanie jestem w czwartym miesiącu ciąży zanim zaszlam w ciąży leczylam się na nerwice ale przerwalam bo ciąza teraz męczą mnie duszności a wyniki wszystkie są ok co mam robić jak to przejść dostałam lek Pernazinium pół tab na noc ale boje się brać aby nie szkodzić dziecku ale czuję się fatalnie

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w ciąży jeśli to możliwe zaleca się unikanie stosowania leków. Przyjmowanie każdego leku należy skonsultować z lekarzem zlecającym i ocenić indywidualne ryzyko dla płodu i korzyści z jego przyjmowania dla matki. Stosowanie tego preparatu jest przeciwwskazane w ciąży. proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego i z nim ustalić leczenie. Pozdrawiam.