Lęki podczas seksu przy nerwicy natręctw

Mam 45 lat ,kobieta,wykształcona, niepewna swojej wartości ,zakompleksiona z niemal ciągłym lękiem (ostatnio nasilona nerwica natręctw).Czy to ,że nie miałam partnera na dłużej spowodowane może być moją nerwicą(chyba boję się mężczyzn, jestem spięta.W czasie zbliżenia partner w niektórych pozycjach nie może wejść członkiem do pochwy,ponieważ ona się zaciska .Łatwiej jest od tyłu. Ale tak w ogóle to mężczyźni się mną nie interesują albo ja tak się ich boję ,że ich odstraszam.Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Porusza Pani wiele wątków i nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi.
To do czego namawiam - to przede wszystkim konsultacje u psychoterapeuty, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia, tj psychoterapii.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Ma pani mnóstwo pytań i dużo wątpliwości. Czy zastanawiała się pani nad podjęciem psychoterapii? Aby przyjrzeć się bliżej źródłom problemu, zastanowić nad poczuciem własnej wartości i poszukać sposobów poradzenia sobie z objawami nerwowymi? Dobrym pomysłem byłaby konsultacja u seksuologa i podjęcie psychoterapii - aby na nowo zacząć cieszyć się życiem i swoją seksualnością>
Pozdrawiam.
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/