Luźne stolce ze śluzem

Od jakiegoś czasu miewam cienkie, luźne stolce z dużą ilością śluzu. Przy defekacji czuję ból w okolicach jelit i chęć zwrócenia treści żołądkowej. Zaobserwowałam również stany podgorączkowe po oddaniu stolca. Co może być tego przyczyną i mam robić? Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Warto zgłosić się do gastrologa by wykonać podstawowe badania oraz np kolonoskopię.