Łysienie u ośmiolatki

Córka ma 8 lat i łysieje nad czołem i uszami, a do tego ostatnio robi jej się słabo. Jest nerwowa, wieczorem nigdy nie może zasnąć, idzimy do kościoła, a ona już wychodzi na dwór, bo mówi, że jej słabo. Bylam u rodzinnego pediatry to powiedzała, że to jakieś moje wymysły i kazała ją obciąć na krótko. Bylam u dermatologa, dostała coś robionego do smarowania, wit. B6 i cynk, ale jej tego nie daję, bo mówi, że ją po tym brzuszek boli i jej niedobrze. Co mam dalej robić? Gdzie jechać na badania? Błagam o szybką odpowiedź, bo mnie to już przeraża i boje się czy to nie jest coś groźnego. Prosze, odpiszcie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Wypadanie włosów oraz osłabienie mogą być objawami niedokrwistości. Proszę udać się do lekarza rodzinnego lub pediatry i poprosić o zbadanie córeczki - wykonanie morfologii krwi oraz poziomu CRP i badanie ogólne moczu. Być może powinna Pani zmienić lekarza.