Maść na żylaki i poprawę krążenia

Dzień dobry, od pewnego czasu zauważyłam u siebie problemy z krążeniem. Zanim skonsultuję problem z lekarzem, chciałabym spróbować poradzić sobie z nimi samodzielnie w domu. Czytałam trochę na ten temat na różnych forach, ale chciałabym też poznać opinię kogoś lepiej znającego problem. Chciałabym się dowiedzieć, jakie stosować maści na żylaki i lepsze krążenie. Może są też jakieś skuteczne domowe sposoby, żeby pozbyć się żylaków i poprawić krążenie krwi? Jednak najbardziej zależy mi na nazwach sprawdzonych maści na żylaki. Która maść na żylaki dostępna w aptece bez recepty będzie najskuteczniejsza? Jestem bardzo ciekawa co Państwo polecają. Chcę dodatkowo zapytać, po jakim czasie stosowania maści na żylaki powinnam zauważyć pierwsze efekty? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie podpowiedzi dotyczące domowych sposobów i maści na żylaki.

Proponuję chłodny prysznic od stóp do kolan codziennie wieczorem a w trakcie dnia częste chodzenia na palcach by ruszyć mięśnie łydki.
pozdrawiam
Marcin Koncewicz