Mdłości i lekki ból brzucha przy nerwicy lękowej

WITAM mam pytanie stwierdzono u mnie nerwice lekową naturalnie przed tym przeszedłem multum badań specjalistycznych i podstawowych w morfologi i wszelkich możliwych próbach watrobowych nerkowych itd wszystko ok, zapisano mi lek paroxetine aurobindo 20 mg 1 tydzień 1/2tabletki potem mam brac cała biorę od 3 dni - po jakim czasie powinien zacząć działać ten lek i czy przy nerwicy lekowej uczucie mdłości i lekki ból brzucha to normalne ? przechodzi jak zajmę się pracą fizyczną- czy isc do lekarza?

Na zaburzenia lękowe najbardziej efektywną metodą leczenia jest psychoterapia (szczególnie poznawczo-behawioralna), do której podjęcia namawiam. Lekarstwa przynoszą efekty, lecz są nastawione przede wszystkim na objawy - nie zwalczają ich źródła. Psychoterapia natomiast pozwala przepracować problem w całości i nauczyć się również nowych, efektywnych metod przeciwdziałania trudnościom w przyszłości. pozdrawiam.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam