Mięśniak macicy i zapalenie przydatków u 28-latki

Witam po ostatnim badaniu u ginekologa dowiedziałam sie że mam mięśniaka wielkość 16 mm stwierdził on również że mam zapalenie przydatków i są one do usunięcia ponieważ od jakiegoś czasu boli mnie w prawym boku i to od tego powiedział ale nic więcej co do tego guza sama juz nie wiem co mam robić boli mnie dalej w boku czy to coś poważnego czy powinnam pójść do innego lekarza pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Mieśniaki same w sobie są to łagodne zmiany wynikające z nieprawidłowości w obrębie warstwy mięśniowej. Niestety mogą być one odczuwalne i uciążliwe. Powodują min. krwawienie, plamienie, zaburzenia cyklu, oraz ból.