Mocne uderzenie w głowę podczas wypadku komunikacyjnego

Witam, Jestem po wypadku komunikacyjnym. Minęło już 5 tygodni. Podczas wypadku bardzo mocno uderzyłam się w głowę. Został mi krwiak w mózgu, który teraz z czasem musi się wxhłonąć. Wczoraj niosłam swoje zakupy do domu, które ważyły kilka kilogramów. W dodatku miałam bardzo stresującą sytuację pod koniec dnia. Dzisiaj rano mam objawy takie jak silne zawroty głowy i ból. Czy to jest normalne, czy muszę dzwonić do mojego lekarza?

O ile w wyniku urazu głowy 5 tygodni temu doszło do pourazowego krwotoku śródmózgowego z wytworzeniem krwiaka potwierdzonego badaniem TK głowy i konsultacją neurologiczną lub neurochirurgiczną, to z pewnością konieczna była hospitalizacja i obserwacja szpitalna po wypadku. Jeżeli rozmiar i lokalizacja krwiaka umożliwiły dyskwalifikację Pani od leczenia operacyjnego krwiaka, to leczenie zachowawcze w oczekiwaniu na jego wchłonięcie się i możliwość powrotu do poprzedniego trybu życia wymaga zwykle kilku miesięcy. Wydaje się, że okres 5 tygodni od czasu wystąpienia śródmózgowego krwiaka pourazowego jest zbyt krótki, aby mogła Pani już teraz chodzić dźwigając kilkukilogramowe zakupy. Pojawienie się bólu i zawrotów głowy w następstwie silnego stresu oraz znaczącego wysiłku fizycznego przy istnieniu krwiaka wewnątrzczaszkowego skłania do bardzo pilnego wykonania kontrolnego badania TK głowy bez kontrastu i wraz z jego wynikiem do przeprowadzenia konsultacji u specjalisty neurologa. Wiele wskazuje na to, że zbyt szybko po tak ciężkim urazie czaszkowo-mózgowym podjęła Pani normalną aktywność nie przechodząc okresu koniecznej, kilkutygodniowej rekonwalescencji. Obecnie nie należy gwałtownie schylać się, dźwigać tak ciężkich jak ostatnio przedmiotów i prowadzić bardziej bierny tryb życia.