Ból głowy po uderzeniu na nartach

Dzień dobry.13marca miałam wypadek na nartach, uderzyłam czołem w lód -byłam w kasku i goglach. W miejscu, gdzie były gogle odrazu pojawił się guz.Przykładałam śnieg i guz ładnie znika.Nie straciłam przytomności.Bolała mnie głowa, miałam nudności, rozpieranie w uszach, lęki przed kolejnym upadkiem. 15 marca pojawił się krwiak okularowy.16marca zrobiono tk głowy bez kontrastu-wynik prawidłowy, bez złamań, bez ognisk pourazowych. Dziś jest tydzień od wypadku, ból głowy jest nadal, choć mniejszy i tylko po stronie uderzenia. Wcześniej promieniował na całą głowę. Rano niewielkie nudności ale cały dzień już bez. Czy należy powtórzyć tk lub zrobić jakieś inne badanie.Boję się, czy nie przeczę krwiaka przewlekłego. Czy zaczątki byłyby widoczne w tk po 3 dniach od upadku?

Szanowna Pani, w oparciu o przedstawiony opis fakty wskazują na doznanie w wyniku wypadku narciarskiego silnego stłuczenia głowy z podskórnym krwiakiem okolicy oczodołu. Pani postępowanie w następstwie wypadku było właściwe, z zaznaczeniem, że o ile miał on miejsce w polskich górach, należało niezbędnie natychmiast wezwać pomoc GOPR ( lub TOPR, jeśli w Tatrach ) - tel. alarmowy: 601100300. Ta bezpłatna profesjonalna interwencja powypadkowa ratownika górskiego zapewnia zredukowanie ryzyka jakichkolwiek powikłań urazu narciarskiego zarówno w sensie zdrowotnym, jak i potencjalnie prawno-roszczeniowym, związanym z ubezpieczeniem zdrowotnym. Dyżurny ratownik górski po udzieleniu fachowej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia z możliwością zapewnienia ewakuacji i transportu do placówki leczniczej, wystawia także kartę wypadku będącą dokumentem zarówno medycznym potrzebnym na dalszym etapie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji, jak i dla celów orzecznictwa ubezpieczeniowego w celu uzyskania przez Panią ewentualnej gratyfikacji za poniesione szkody zdrowotne. Obecnie, gdy pourazowe dolegliwości utrzymują się, najwłaściwsze byłoby zgłoszenie się z posiadanym wynikiem badania TK głowy do konsultacji u specjalisty neurologa. Lekarz ten zbadawszy Panią, poprzez szczegółowy wywiad lekarski, badanie fizykalne i interpretację wyniku TK poradzi jakie należy podjąć dalsze kroki w celu pełnego usunięcia skutków stłuczenia głowy z powierzchownym krwiakiem i wykluczenia innych potencjalnych zagrożeń zdrowotnych, których wydaje się Pani być świadoma.