Moja 7-miesięczna córka ma problemy ze snem

Moja Julia ma 7 miesięcy. Zjada 150 ml kaszki i idzie spać ok. 22. Pierwszy raz wstaje jeść ok. godziny 2, pociągnie troche cyca i idzie spać dalej tylko, że od tej pory budzi się co 2 lub 1.5 godziny. Od godziny 5 kręci się ciągle w łóżeczku. Wydaje mi się, że ma problemy z brzuszkiem, gdyż słyszę, że odchodzą jej ciągle gazy. Proszę o pomoc, co jest tego przyczyną!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Trudności w zasypianiu i realizowaniu potrzeby snu córeczki mogą wynikać, według Pani opisu, np. z diety, którą stosuje dziecko. Mleko krowie, jego subsytuty oraz pokarm, który Pani spożywa, karmiąc maluszka piersią, mogą wywoływać kolki, wydłużać czas trawienia, co niewątpliwie stanowi dyskomfort. Proszę porozmawiać z pediatrą o obserwowanych przez Panią u dziecka  objawach i zapytać o nową dietę, czyli co dziecko może i powinno w takiej sytuacji jeść.

Pozdrawiam