Morfologia - wzrost limfocytów, spadek granulocytów. Czy to coś niepokojącego?

Witam. Dzisiaj zrobiłem morfologię, która jest w większości w normie. Ob 2/5. I teraz pojawił się problem: Granulocyty (GR) 37,8%, Limfocyty 54,0% (LY). Do wizyty u lekarza mam jeszcze sporo czasu, ale trochę mnie to niepokoi. Dodam, że mam powiększone węzły chłonne szyjne, bardzo małe one są, ale jednak są. Do tej pory 3 lekarzy "sprawdzało" mi te węzły i jednoznacznie stwierdzili, że to od alergii pokarmowej (AZS). Jednak co z tą morfologią? Jest się czego obawiać? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Podwyższony procentowy poziom limfocytów może być związany z AZS, ale zwykle te wartości są niższe. Bardziej podane wyniki + powiększone węzły chłonne wskazują na obecność infekcji wirusowej w organizmie.
Proszę pamiętać, iż sugeruje się Pan procentowym udziałem komórek (a więc skoro limfocyty rosną, to granulocytów będzie jakby za mało, mimo że są w normie).

Pozdrawiam