Możliwość PCOS po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych moge miec pcos? Pierwszy miesiac po odstawieniu regulana miesiaczka, w nastepnym 45 i dostalam luteine a teraz znowu juz 40 dni. Wynik hormonow w normie.(TSH 1,496,prolaktyna 13,39. Podczas ostatniego usg lekarz powiedzial ze jajnik jeden jest lekko pęcherzykowaty. Wczesniej misiaczki regularne przed antykoncepcja, stosowałam ja tylko rok. Prosze o porade.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.