Miesięczna przerwa w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych

witam moje pytanie jest takie, jezeli zrobilam sobie 1 miesiac przerwy od tabletek antykoncepcyjnych w tym czasie mialam miesiaczke ktora wygladala inaczej niz wszytkie dotychczas poniewaz byly to bardzo male plamienia potem rawie wcale nie bylo a potem znow. Od czasu gdy miesiaczka sie skonczyla nie dostalam okresu od 4 tygodni gdzie caly czas mialam regularna. Chcialabym sie dowiedziec czy to normalne i kiedy moge spodziewac sie okresu poniewaz znow chce zaczac przyjmowac tabletki. dziekuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zaburzenia krwawienia mogą być spowodowane odstawieniem tabletek. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.