Możliwość przybrania na wadze po przyjmowaniu leku Miansec

Dobry wieczór, cierpię na bulimię. Panicznie boję się przytyć. Psychiatra zapisał mi Miansec. Od 2 tygodni biorę 2x10mg rano i 1x10mg wieczorem. Staram się trzymać racjonalną dietę i ćwiczyć, jednak cały czas tyję. Czytałam skutki uboczne tych tabletek oraz opinie wielu osób i wszystkie są jednoznaczne. Czy jeśli będę je brała dalej, to dalej będę tyła pomimo odchudzania? Bardzo proszę o obiektywną opinię bo nie wiem, co robić. Nie mogę bardziej przytyć!

Oczywiście tyje się od jedzenia, a nie od leków, aczkolwiek mianseryna jest lekiem, który w istotny sposób zwiększa apetyt. Jest grupa pacjentów dobrze tolerująca to lekarstwo czyli osoby te nie odczuwają wpływu leku na apetyt, niestety większość osób przyjmujących mianserynę zauważa u siebie wzrost apetytu. Możliwe jest skorygowanie posiłków, dokładniejsza kontrola kalorii itd, ale nie wszyscy spośród moich pacjentów zdecydowali się na taki reżim dietetyczny. Trudno mi określić jaki lek byłby dla Pani najlepszy i nie wiem jakie są Pani doświadczenia z innymi lekarstwami, ale może byłaby szansa na ustalenie z prowadzącym psychiatrą zmianę leku p.depresyjnego. Na koniec jeszcze raz podkreślę, że od samego leu nie przytyje Pani i przy rozsądnej diecie, ostrożnej podaży kalorii i ćwiczeniach ogólnorozwojowych jest szansa na zahamowanie przyrostu wagi obserwowanego podczas pierwszych dni zażywania leku.