Mrowienia twarzy i kończyn a strach przed SM

STRACH PRZED SM witam , pod koniec zeszłego roku zaczełam odczuwać lęk, doszły do tego mrowienia twarzy i kończyn , przyspieszona akcja serca , drętwienia języka , pogorszenie wzroku , badanie neurologiczne bez odchyleń , rm głowy bez odcyleń poza możliwym konfliktem nerwowowo naczyniowym , badania ogólne ok, badanie dna oka bez odchyleń .diagnoza nerwica lękowa , martwią mnie te mrowienia itd, bardzo się boję sm , czy mam się czym martwić ? pozdrawiam

Szanowna Pani,

W mojej ocenie nie ma powodu do zmartwienia jeżeli chodzi o aspekt neurologiczny. Gdyby pani miała SM rezonans magnetyczny głowy i badanie neurologiczne wykazałyby nieprawidłowości.
Zachęcam by Pani odwiedziła lekarza psychiatrę. Być może warto będzie włączyć leczenie gdyż powyższe objawy sugerują tło psychosomatyczne.Do rozważenia jest też wizyta u psychologa.
Warto aby Pani postarała się skupić na pozytywnych faktach a są nimi wyniki badań, które nie wykazują patologii.Proszę skupić się na sprawach, które Panią cieszą i przerzucać uwagę na to co jest dla Pani miłe:)
Pozdrawiam serdecznie,