Myśli samobójcze u 25-latka

Witam, Dawid lat 25. Od kilku miesięcy borykam się z nawracającymi myślami. Codziennie myślę żeby ze sobą skończyć, co tylko sprawia że ludzie dookoła mnie są ze mnie niezadowoleni, wybucham gniewem na wszystko, jestem nieskuteczny w pracy, moja narzeczona jest ze mnie niezadowolona, każdego dnia coraz bardziej mam ochotę umrzeć. Od zawsze byłem "kapryśnym dzieckiem" z huśtawkami nastroju. Nie potrafię myśleć o niczym innym. Nie stać mnie żeby iść do lekarza, czy gdziekolwiek, przez moją matkę mam długi, one mnie dobijają, nie potrafię sobie z nimi poradzić, przez co nie mogę zapewnić mojej kochanej życia na jakie zasługuje. Proszę ją żeby odeszła do kogoś innego, ale boję się za jak to zrobi to ja nie będę miał dla kogo żyć. Jest jedyną osobą dla której żyję. Każdego dnia są coraz bardziej szczegółowe, nie mogę sobie z nimi poradzić, tak samo jak z wszystkim. Nie mogę skupić się na pracy przez te myśli, pracuję za 3, mam płacone jak za pół w mojej branży, po ostatniej rozmowie miałem pracować gdzieś indziej, ale w ostatniej chwili ze mnie zrezygnowali, nie stać mnie żeby odejść z pracy nie mam siły dalej tak żyć.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry,

Znajduje się Pan w bardzo trudnej sytuacji. Brak środków na psychologa na szczęście nie jest przeszkodą. Oprócz próbowania wizyt na NFZ może Pan skorzystać z Centrum Interwencji Kryzysowej przypisanego do Pańskiego miejsca zamieszkania. Tam powinien Pan uzyskać szybką i darmową pomoc psychologiczną. Zanim jednak dojdzie do spotkania z psychologiem, a myśli samobójcze będą się nasilać - warto skorzystać z darmowych telefonów zaufania.

Osobiście, prowadzę konsultacje online - najtańszą formą jest chat tekstowy 55 zł za 0,5 h. Zapraszam do kontaktu!

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska