Na ile stosunek przerywany zabezpiecza przed ciążą?

Nie stosuję żadnej metody antykoncepcji ze swoim mężem. Nie mogę brać tabletek, a po krążku nie mogłam dojść do siebie. Kochamy się "uważając" - on wychodzi przed wytryskiem i doprowadza się do orgazmu ręką. Miałam krążek, ale został wyciągnięty o tydzień za wcześnie (miał być wyciągnięty 03.07, a został wyciągnięty 24.06), ponieważ nie mogłam znieść nasilających się objawów niepożądanych. Dostałam okres 28.06 i od tamtej pory nie stosowaliśmy zabezpieczenia, tylko stosunek przerywany. 16.07 doszło do pełnego wytrysku w środku. Moje miesiączki nie były regularne nigdy. Pojechałam na wczasy nad morze. Liczyłam, że dostanę okres wcześniej, ponieważ wszystkie objawy na to wskazywały: bolące piersi, bolące podbrzusze, bóle kręgosłupa. Ale dostałam po powrocie z wczasów tj. 26.07. Była to dziwna miesiączka, ponieważ trwała co prawda kilka dni, ale zaczęła się w poniedziałek delikatnie, w nocy nic, we wtorek trochę więcej krwi, w nocy nic, a od środy tylko plamienia do piątku. Nadal boli mnie podbrzusze, bolą mnie piersi, boli mnie głowa i nadal mam zaparcia, a o wzdęciach nie wspomnę, mam mdłości przez cały dzień i nie mogę nic jeść bo mnie odrzuca :) Jakaś część mnie podpowiada mi, że jestem w ciąży. Czy to możliwe? Do lekarza mam iść dopiero za tydzień.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Bardzo dobrze Pani napisała - nie stosuje Pani ŻADNEJ metody antykoncepcyjnej. Stosunek przerywany nie zabezpiecza przed ciążą! Nie jest to skuteczna metoda antykoncepcyjna!

Wszystko wskazuje na to, że doszło do zapłodnienia. Proponuję kontakt z ginekologiem.