Nagłe odstawienie tabletek antykoncepcyjnych i brak okresu

witam. przez kilka lat brałam tabletki i ostatnio wzięłam jedną z opakowania i zaprzestałam, ponieważ zgubiłam blister. okres powinnam dostać 2 tygodnie temu. czy jest możliwość zajścia w ciążę w ciągu tych dwóch tygodni od odstawienia antykoncepcji? czy to normalne że miesiączka nie wystąpiła?

Aleksander Ropielewski

Istnieje szansa zajścia w ciążę i brak krwawienia jest normalny - po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych organizm potrzebuje około 3 miesięcy do powrotu do równowagi hormonalnej.