Napady drgawkowe po zdradzie żony

Witam! Mój mąż ma problem, napadają go ataki nerwowe, drgawkowe. Zaczęło się wszystko odkąd go zdradziłam i tym sposobem zawalił mu sie świat. Nie potrafi sobie poradzić z ciągłym lekiem i tymi napadami, które nawiedzają go głownie, gdy kładziemy się spać, ale i też w sytuacjach, kiedy myśli nadmiernie wracają do przeszłości. Złapał mnie na gorącym uczynku, wracają mu obrazy w nocy, nerwy go szarpią. Mija już 9 miesięcy, raz jest lepiej, raz gorzej. Szukamy rozwiązania by te drgawki się nie pojawiały i on mógł osiągnąć spokój wewnętrzny. Bardzo żałuję tego co zrobiłam, patrzenie jak on przechodzi przez piekło przeze mnie - zabija mnie. Wiem, że zasługuje na najwyższy wymiar kary za swoje czyny. Jestem w 6 miesiącu ciąży, boję się o to maleństwo, to wszystko sie na nim odbija. Mnie napadają ciągle bóle brzuchu, ataki histerycznego płaczu, z którym sobie nie mogę dać radę, staram się by nikt nie widział, zasłużyłam sobie na to w jakiej sytuacji jestem. Walczę o nasze małżeństwo, kocham ponad wszystko, robię co potrafię, tracę pomysły na udowadnianie swojej miłości. Chcę dobrze, nie chcę nikogo więcej krzywdzić. Proszę o pomoc.

Witam! Problemy, jakie powstały po zdradzie dotyczą zarówno Pani, jak i męża. Dlatego Państwo oboje powinni skorzystać z pomocy specjalisty. Dla męża było to traumatyczne wydarzenie, ale Pani również cierpi z tego powodu, a w efekcie cierpi na tym Wasz związek. Warto spróbować odbudować zaufanie i więzi, które zostały nadszarpnięte przez wcześniejsze doświadczenia. Polecam skorzystanie z terapii małżeńskiej. Udowadnianie miłości nie musi być wcale skuteczne w tym przypadku. To, że Pani kocha męża i okazuje mu to na każdym kroku nie oznacza, że on poradzi sobie z problemami i emocjami spowodowanym zdradą. Dlatego zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty. Psychoterapia nie wymaga stosowania leków, więc Pani w ciąży może brać w niej udział. Dodatkowo jest to możliwość porozmawiania o trudnościach, szukania wspólnych rozwiązań i wyrażania emocji. Objawy somatyczne, tj. drgawki, nadpobudliwość czy napięcie mogą być spowodowane silnymi emocjami, z którymi mężczyźni zwykle gorzej radzą sobie od kobiet. Dlatego terapia może być pomocna w poprawie samopoczucia męża. Warto też zaproponować mężowi konsultację z psychiatrą. Lekarz będzie mógł zdiagnozować jego problem i zalecić odpowiednie leczenie, które pozwoli zmniejszyć napięcie psychofizyczne i poprawić komfort snu. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za szczerość wypowiedzi.

Chcę Pani powiedzieć, że każdy ma prawo do popełniania błędów, a pewne zdarzenia dzieją się, bo zaistniała ich przyczyna... i proszę nie obwiniać już siebie i być dla siebie wyrozumiałą.
Pani doświadczyła już swojej lekcji, wyciągnęła wnioski, dąży do naprawienia
i do pogłębiania relacji między Panią i Mężem.

Z troski o Państwa i Państwa Dziecko, zachęcałabym Was mocno do podjęcia terapii małżeńskiej, żeby poukładać Państwa relacje po zdradzie, i tym sposobem by objawy
powstałe jako skutek zniknęły.

Życzę Pani i Mężowi, żeby się Wam udało,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry,
sugeruję aby udali się Państwo na psychoterapię dla par, gdyż problem zdrady dotyczy całego związku, nie tylko męża. Jeśli tak silne objawy będą w dalszym ciągu męczyły pani męża może warto byłoby też aby udał się do psychiatry aby przez jakiś czas wspomógł się farmakologicznie.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki