Nasilający się kaszel u 4-letniego dziecka

Witam, jestem mamą 4 latka, który od września zaczął uczęszczać do przedszkola, obecnie mamy maj, a on cały czas po 3 dniach w przedszkolu jest chory, choroby objawiają się silnym duszącym kaszlem, nasilającym się nocą (potrafi godzinę kasłać) czy powinien mieć wykonane badania pod kontem astmy oskrzelowej, czy w przyszłym roku szkolnym będzie lepiej i trzeba przetrzymać "okres chorowania"Lekarze przepisują tylko antybiotyki i tak od 10 miesięcy. Proszę o pomoc do jakich specjalistów się zgłosić

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety, ale często tak bywa że pierwszy kontakt ze skupiskiem dzieci kończy sie licznymi infekcjami, sądzę że powinno byc coraz lepiej. Mam watpliwości czy są wskazania to tak częstego stosowania antybiotyków, gdyz przeważnie są to infekcje wirusowe, które nie wymagaja antybiotyków. Można skosultowac dziecko u alergologa i laryngologa. Proszę stosować zbilansowaną dietę, dużo świezego powietrza, można kupic jakieś preparat wielowitaminowy.