Nawrót złego samopoczucia po leczeniu gruczolaka przysadki - co robić?

Mam 27 lat! Na początku tego roku zdiagnozowano u mnie gruczolaka przysadki. Pierwsze objawy, przez które zostałam skierowana do szpitala to zaburzenia widzenia po prawej stronie. Przeszłam wiele badań endokrynologicznych i oczywiście rezonans magnetyczny. Pierwsze wyniki prolaktyny to: 657,5 ng/mL, glikoza: 65mg/dL Po konsultacjach lekarskich i po serii podanych leków stwierdzono, że na obecną chwilę operacja jest mi nie potrzeba, a leczenie lekiem B*** przynosi dobre wyniki. Na chwilę obecną prolaktyna wynosi: 0,59 ng/ml, glukoza: 80 mg/dl. Przebywam obecnie za granicą co utrudnia mi kontakt z lekarzem. Od paru dni zaczęłam się czuć gorzej. Często odczuwam bóle głowy, mdli mnie i w ciągu dnia czuję duże zmęczenie i senność. Czuję również jak gdyby bóle kości. Parę dni temu przy lekkiej pracy fizycznej bardzo słabo się poczułam, czułam drżenie całego ciała, omal nie zemdlałam. Dodam, że mieszkam w bardzo ciepłym klimacie, lekarz mnie ostrzegła, że taka pogoda może źle wpłynąć na moje samopoczucie. Czy to normalne? Dodam, że na początku zażywałam 3 tabletki dziennie B***. Teraz dawka została zmniejszona do 2 tabletek. Będę wdzięczna za odpowiedź, czy moje objawy mogą mnie niepokoić, czy to są skutki uboczne leku B***. Pozdrawiam
27 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Do częstych objawów ubocznych związanych z zażywaniem bromokryptyny należą bóle i zawroty głowy, a także senność, zmęczenie, obniżenie ciśnienia i hipotonia ortostatyczna. Czasem lek może wywoływać omdlenia. W trakcie zażywania leku może dochodzić do nagłych epizodów senności i zmęczenia. Bardzo często obserwuje się nudności i zaparcia. Są to wszystkie dolegliwości, które opisała Pani w swoim pytaniu. Poza tym mogą się zdarzyć takie objawy jak: wymioty, bóle brzucha, bóle nadbrzusza, niestrawność, zaostrzenie objawów choroby niedokrwiennej serca, wrzody, guzki krwawnicze odbytu, stany splątania i dezorientacji, urojenia (zwykle paranoidalne), halucynacje, koszmary nocne, podwyższenie ciśnienia tętniczego.

Istnieje prawdopodobieństwo, że objawy które Pani opisała są związane z efektami ubocznymi zażywanego leku, zwłaszcza, że predyspozycję tą zwiększają zarówno ciepły klimat i wysokie temperatury, a także praca fizyczna.

Warto zmierzyć sobie ciśnienie w sytuacjach osłabienia. Jeśli objawy nie będą ustępować, najlepszym wyjściem będzie konsultacja lekarska.

Pozdrawiam serdecznie!