Nerwica lękowa i cukrzyca typu 2 a złe samopoczucie, drżenie ciała i pogorszenie wzroku

Dzień dobry.Mam na Imię Tomek , mam 46 lat. Jestem chory na nerwicę lękową (zaburzenia lękowo-depresyjne), oraz na cukrzycę typu 2 ( a właściwie na nieprawidłową tolerancję glukozy - jak ostatnio stwierdziła moja pani diabetolog). Bardzo często boli mnie po lewej stronie - nie jest to ból straszny, ale doskwierający, oraz plecy i kręgosłup. Mam również bóle w nogach. Do tej pory miałem robione badania: tomografię głowy, usg jamy brzusznej -kilka miesięcy temu (wykazało maleńki kamyczek w nerce), kilkakrotne badanie EKG, kilka razy morfologię, kreatyninę, badanie moczu - wszyskie te badania niczego nie wykazały. Cały czas schodzę z leków psychotropowych (nerwica) - obecnie 2 x dziennie Tranxene 0,5 mg - kiedyś brałem spore ilości Afobamu po tragedii życiowej. Do tego Paroxinor, Absenor, Seronil, Triticco na noc. Bardzo żle się czuję, zwłaszcza fizycznie - te bóle , czasami boli mnie wszystko, a przede wszystkim plecy i nogi.Cały czas jestem senny, bardzo szybko się męczę, moje ciało drży prawie cały czas. Co mam zrobić? Czy wykonać jeszcze jakieś badania? Chciałbym jeszcze dodać, że od czasu mojej tragedii pogorszył mi się wzrok -od wielu lat nosiłem okulary tylko do dali, teraz muszę używać okularów do bliży. Miałem równiez dwa razy robione badanie dna oka - również nic nie wykazało. Mam lekkie nadciśnienie -biorę od wielu lat leki, ale z tym nie mam problem,natomiast problemy z cholesterolami i trójglicerydami. Z góry bardzo dziękuję za poradę. Tomek

Witam,

Mówi Pan o wielu trudnych objawach, które faktycznie utrudniają Panu życie. Zachęcam do nawiązania kontaktu z psychoterapeutą. Jest to szczególnie cenna pomoc przy zmniejszaniu dawek leków.

Pozdrawiam

Ewa Czernik

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza