Nerwica lękowa i stosowanie Elicea a biegunka, pocenie i lęki

Choruję na nerwicę lękową, od 12 lutego zaczęłam brać lek Elicea. 3 pierwsze dni 5 mg pozniej 10mg. Pierwsze 2 tyg w miarę, biegunka, dalej lęki, wspomagałam się hydroxyzyną. 4 marca lekarz zwiększył dawkę do 15 mg rano. Tragedia od rana do popołudnia- nic nie jem, biegunka, nasilone lęki i pocenie biorę hydroxyzyne. Popołudniu rewelacja- normanie zjem, nie czuję prawie wcale napięcia. Czy ranne samopoczucie to skutek zwiększenia dawki? Kiedy będzie tak jak jest popołudniu?

Witam,

na pełne efekty działania leku trzeba czekać dość długo, od 4 do 8 tygodniu. W tym czasie może Pani obserwować nieprzyjemne skutki przyzwyczajania się organizmu. Powinna Pani stosować się do zaleceń lekarza i nie mieszać różnych środków nie uzgodnionych wcześniej z lekarzem.

Proszę pamiętać, że w leczeniu nerwicy bardzo skuteczna jest psychoterapia, w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii dlatego w przypadku potwierdzenia nerwicy, zachęcam Panią do zdecydowanie się na psychoterapię a nie tylko bazowanie na lekach.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel