Nie widzę sensu w tym wszystkim...

Za 9 dni kończę 29 lat. A bilans wychodzi kiepsko. Mam dość, ale nie mam odwagi chyba, żeby to skończyć. Mam dwuletniego syna i mam wrażenie, że nawet on się ode mnie oddala. Chyba też ma dosyć smutnej mamy............ Wychowuję go sama, nie potrafię odciąć się od jego ojca, chociaż psycholog radziła mi to. Mam wieczne problemy finansowe. Są takie momenty, kiedy bardzo się staram nie myśleć o przeszłości i o tym, jak źle ona wygląda i udaje mi się to przez chwilę, a potem wszystko wraca. Był już moment, kiedy chciałam wyskoczyć z okna, ale... Może kiedyś będę miała odwagę. Nie wiem tylko, co z dzieckiem...............

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Szanowna Pani!

Opisane przez Panią objawy są bardzo niepokojące, dlatego proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza psychiatry. Najlepiej, aby spotkania z psychologiem odbywały się regularnie, przynajmniej raz w tygodniu. Nie powinny mieć one charakteru jednorazowej porady. Psycholog powinien pomóc Pani odciąć się od toksycznej relacji z mężem, jeżeli istotnie wpływa ona na Panią destrukcyjnie. Proszę pamiętać, że nie jest Pani sama w tej sytuacji, jednak poza konsultacją z psychologiem bardzo ważne jest leczenie pod okiem lekarza psychiatry.

Podjęcie leczenia jest pierwszym krokiem do polepszenia Pani sytuacji, ponieważ  w obecnym stanie zdrowia nie jest Pani w stanie normalnie funkcjonować w domu i w pracy. Jeszcze raz gorąco namawiam do wizyty u lekarza i trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia!