Niedoczynność tarczycy a osłabienie i bolesność mięśni

Witam otóż jestem często bardzo osłabiony, ociężały i bolą mnie mięśnie i kości zwłaszcza rankiem. Ostatnio robiłem badania krwi i wyszło mi, że mam niedoczynność tarczycy tsh ponad 6,0, drugie badanie po pół roku także stwierdziło niedoczynność tsh 4,9 z resztą w porządku. Niestety do endokrynologa mogę iść dopiero za pół roku, a niedługo zaczynam pracę i czy istnieją jakieś środki bez recepty na zbicie tej niedoczynności lub coś na brak energii, i ból, dodam, że jestem bardzo szczupły

Witam Pana,

Jeśli ma Pan objawy niedoczynności, potwierdzone w ocenie TSH (warto byłoby dorobić jeszcze choć FT4), to warto zainwestować w wizytę i zacząć leczenie L-tyroksyną, która da Panu rewelacyjne efekty, jeśli chodzi o ustąpienie objawów i poprawę samopoczucia. W środki alternatywne nie ma sensu wierzyć, bo są po prostu mało skuteczne, zaś L-tyroksyna jest tania, bo miesięczna kuracja to często jedynie koszt ok. kilkunastu złotych. Przed leczeniem oczywiście niezbędne jest badanie lekarskie

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz