Niedoczynność tarczycy i wynik badania USG

Witam.Mam niedoczynność tarczycy.USG:tarczyca w całości niejednorodna o obniżonej echogeniczności.Na przyśrodkową część płata lewego rzutuje niejednorodna struktura hypoehogenna nieostroograniczona o wym.13x14x16,cieśń pogrubiała o 9mm.Biopsja:guz lewego płata tarczycy,liczne limfocyty,luzno leżące tyreocyty,substancja białkowa,erytrocyty.Materiał podsuszony.Bardzo zle się czuję,a Pani dr.leczy mnie tylko euthyroxem.TSH 4,25-3,93.Chcę iść na operację,ale dr.nie chce o tym słyszeć.Pomóżcie.

Szanowna Pani,

Warto zmodyfikować dawkę leku, gdyż TSH, biorąc pod uwagę Pani wiek jest nieco za wysokie, stąd mogą pochodzić Pani dolegliwości (niestety nie podała Pani ich charakteru). Jeśli zmiana jest łagodna można ją obserwować). Oczywiście niemal każdy chirurg na Pani życzenie może ją usunąć. Proszę wybrać się najlepiej do chirurga-endokrynologa i porozmawiać o swoim problemie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz