Nieliczne zrosty przeponowo-opłucnowe i osierdziowo-opłucnowe obustronnie

Proszę o interpretację wyniku TK. Witam serdecznie, moja mama ostatnio miała robioną tomografię klatki piersiowej. I chcielibyśmy się dowiedzieć czy opisy typu: nieliczne zrosty przeponowo-opłucnowe i osierdziowo-opłucnowe obustronnie, podprzeponowo na granicy segmentu 7 i 8 jest owalne ognisko hypodensyjne o wym. 5x4,4 mm / drobna torbielka? W tylnym odcinku 4 żebra po str. lewej ognisko sklerotyczne o wym. 4x6mm -wysepka kostna. Badanie zlecono w wyniku bólu żebra. Czy jest czym się martwić?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki proponuje udac sie do lekarza zlecającego powyzsze badanie.