Nieregularne miesiączki po zastosowaniu Escapelle

Witam od początku tego roku moje miesiączki zrobiły się strasznie nieregularne, (28 dni -38 dni cykle). Zanim podjęłam leczenie w kwietniu zażyłam Escapelle ponieważ prezerwatywa zawiodła, przez to mój cykl miał 42 dni. Lekarz zalecił badanie krwi pod kątem hormonów i okazało się ,że mam obniżony poziom estrogenów, reszta w normie. Dostałam Ovulastan,terapia 3 miesiące, czy nie lepiej odczekac i ponowic badnia czy zaczac stosowanie leku? Czy tego typu lek jest odpowiedni dla mnie?

uważam, że nie ma co czekać, zastanawia się Pani czy brać lekki ovulastan a zastowała Pani Escapelle to tak jaby się ktoś zastanawiał czy wypić lapkę wina czy alkohol mu nie zaszkodzi, ale codziennie pił szklanke spirytusu=Escapelle-pozdrawiam