Nieregularne stosowanie pigułek antykoncepcyjnych

Witam, biore antykoncepcje (koncze 2 opakowanie) pare razy zapomnialam wziasc proszka ale na drugi dzien jak tylko przypomniałam sobie obrazu wzięłam i pomiędzy jednym a drugim opakowaniem nie robiłam przerwy 7 dniowej i teraz to opakowanie mi się kończy i chciałam zacząć nowe tylko jeżeli w tym opakowaniu znowu zapomniałam wziąsć poszła to znowu muszę zacząć opakowanie bez przerwy? Czy może lepiej poczekać po tym opakowaniu na miesiączke i dopiero zacząć może ?

Aleksander Ropielewski

Przede wszystkim proszę przyjmować tabletki regularnie, ponieważ zwiększy to skuteczność ochrony antykoncepcyjnej i będzie miało korzystniejszy wpływ na Pani organizm. Może Pani nie robić przerwy z odstawienia lub ją skrócić jednak nie można doprowadzić do trzykrotnego pominięcia przerwy z odstawienia.