Nierównomierne wysycenie wnęki prawej płuc, możliwe pojedyncze zmiany węzłowe

Witam. Mój wynik Rtg płuc sprzed kliku dni: nierównomierne wysycenie wnęki prawej płuc, możliwe pojedyncze zmiany węzłowe. Pozostały opis prawidłowy. W poprzednich rtg takich zmian nie było, jedynie jednorazowo kilka lat temu zrosty, których obecnie nie widać. Nie mam kaszlu, czasem silne poty nocne, jestem senny. Morfologia krwi i badanie ogólne moczu poprawne. Co to może być za schorzenie i jak je dalej diagnozować, oczywiście oprócz TK? Jakie zrobić badania z krwi?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który dokładnie Pana zbada. Bez takiego badania jest możliwe udzielenie odpowiedzi. Być może niezbędna będzie bronchoskopia. Silne poty nocne i taki obraz RTG mogą być wynikiem zmiany nowotworowej, gruźlicy bądź innych patologi.
Pozdrawiam