Niewielkie stany lękowe i obniżenie nastroju

Witam. Od października ub. roku brałem Rexetin (10mg) na niewielkie stany lękowe i obniżenie nastroju. Nastąpiła zdecydowana poprawa.W marcu tego roku stopniowo odstawiałem lek. Po miesiącu(z nadejściem wiosny) zaczęły mnie nachodzić czarne, natrętne myśli i obawy. Konsultowałem się w zeszłym roku z psychologiem i psychiatrą i nie stwierdzili konieczności terapii. Czy można po 3 miesięcznej przerwie wrócić do Rexetinu (10mg)? Czy zadziała tak samo dobrze jak poprzednio?Jakie są zagrożenia?

Witam,

Zachęcam Pana zastanowienia się, nad tym, co Pan myśli o kontynuacji psychoterapii. W moim odczuciu warto przyjrzeć się tym nieprzyjemnym myślom i obawom. Nauczyć się radzić sobie z nimi, rozwinąć umiejętność pozytywnego myślenia. Co do powrotu do leczenia dobrze będzie, gdy skonsultuje się Pan z lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

same leki nie pomoga na pewno na stałe...potrzebna terapia..odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza