Niewielkie uwypuklenie tarczy międzykręgowej ku tyłowi z modelowaniem przedniej powierzchni worka oponowego

Proszę o analizę MRI kręgosłupa. (Nie mam żadnych objawów neuro) L4/L5 - niewielkie uwypuklenie tarczy międzykręgowej ku tyłowi z modelowaniem przedniej powierzchni worka oponowego, bez cech kolizji korzeniowej. L5/S1 - szerokopodstawna, tylno lewo-boczna protruzja jądra miażdzystego na ok 3mm (względem tylnej krawędzi trzonu kręgo L5) w obręb kanału kręg i lewego zachyłka korzeniowego. Protruzja L5/S1 z podejrzeniem kolizji ułożeniowej z korzeniami lewego nerwu rdzeniowego S1 Jest źle?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Wynik badania należy ocenić w odniesieniu do badania fizykalnego oraz występujących dolegliwości. Proszę zatem udać się do lekarza.