Nieznacznie zwiększona ilość płynu w jamie stawowej i poprzeczne uszkodzenie łękotki przyśrodkowej

Dziś odebrałam opis MR kolana. Brzmi on następująco: nieznacznie zwiększona ilość płynu w jamie stawowej; poprzeczne uszkodzenie łękotki przyśrodkowej,dochodzące do powierzchni stawowej piszczelowej, bez wytworzenia wolnych fragmentów; ACL o podwyższonym sygnale, niejednorodnej strukturze, z cechami częściowego uszkodzenia w okolicy przyczepu piszczelowego; ś.m dwugłowego, pasmo piszczelowo biodrowe o zachowanej ciągłości podwyższonym sygnale w ok. przyczepów. Co to znaczy?

Witam,
znaczy to, że po prawdopodobnym urazie skrętnym kolana doszło do uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej i więzadła krzyżowego przedniego. Może to powodować dolegliwości bólowe i ograniczenie ruchomości stawu kolanowego. W przyszłości może Panią czekać zabieg artroskopii.