Nieznacznie zwiększona ilość płynu w jamie stawowej i poprzeczne uszkodzenie łękotki przyśrodkowej
Dziś odebrałam opis MR kolana. Brzmi on następująco: nieznacznie zwiększona ilość płynu w jamie stawowej; poprzeczne uszkodzenie łękotki przyśrodkowej,dochodzące do powierzchni stawowej piszczelowej, bez wytworzenia wolnych fragmentów; ACL o podwyższonym sygnale, niejednorodnej strukturze, z cechami częściowego uszkodzenia w okolicy przyczepu piszczelowego; ś.m dwugłowego, pasmo piszczelowo biodrowe o zachowanej ciągłości podwyższonym sygnale w ok. przyczepów. Co to znaczy?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
znaczy to, że po prawdopodobnym urazie skrętnym kolana doszło do uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej i więzadła krzyżowego przedniego. Może to powodować dolegliwości bólowe i ograniczenie ruchomości stawu kolanowego. W przyszłości może Panią czekać zabieg artroskopii.