Niski wynik b-HCG a ciąża

Witam, moje pytanie dotyczy tego, czy mogę być w ciąży, jeżeli w 6 tygodniu rzekomej ciąży, licząc od owulacji, bhcg wyszło 1,1? Dodam, że mam kilka jej objawów, takich jak metaliczny posmak w ustach, czy bóle piersi.
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam, moje pytanie dotyczy tego, czy mogę być w ciąży, jeżeli w 6 tygodniu rzekomej ciąży, licząc od owulacji, bhcg wyszło 1,1? Dodam, że mam kilka jej objawów, takich jak metaliczny posmak w ustach, czy bóle piersi.
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Witam!

Teoretycznie jest to możliwe, jednak prawdopodobieństwo tak niskiego stężenia hCG jest bardzo małe. W 5– 6 tygodniu od owulacji stężenie tego hormonu waha się zwykle w granicach 850 - 20800 mIU/ml. Jeśli miesiączka nadal będzie się opóźniać, radzę, aby uzyskać całkowitą pewność, powtórzyć badanie po tygodniu.
Pozdrawiam serdecznie!