O czym mogą świadczyć wzdęcia przy stosowaniu krążka antykoncepcyjnego?

Dzień dobry, po dwuletniej przerwie rozpoczęłam od nowa stosowanie NuvaRing i tym razem zauważyłam u siebie wzdęcia, które wpływają na moje złe samopoczucie. Czy mogę założyć,że po miesiącu, dwóch czy trzech znikną?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie da się tego przewidzieć, u niektórych kobiet antykoncepcja wywołuje skutki uboczne, które mijają po 2-3 miesiącach, u innych nie.