O czym może świadczyć moje badanie tarczycy?

Z uwagi na rak tarczycy u mamy chciałam zbadać swoją tarczycę, nie mam objawów choroby. Proszę o interpretację. TSH:2,33ulU/ml, FT4:1,05ng/dl. USG: Tarczyca niepowiększona, niejednorodna. Nie można wykluczyć słabo odcinających się od otoczenia zmian o śr.ok. 3-3,5mm co sugeruje Hashimoto. Prawy płat: 13x14x35mm, lewy: 12x14x34mm, cieśń: 3mm. Ewidentnie patologicznych zmian węzłów nie dostrzega się. Dziękuję za pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Powyższe wyniki nie świadczą o chorobie. Badanie USG może jedynie nasuwać podejrzenie choroby Hashimoto, lecz bez odchyleń w badaniach nie upoważnia do jej rozpoznania. Wynik należy interpretować łącznie z pani obrazem klinicznym (objawami) i dlatego jeśli to panią niepokoi najlepiej w tym celu udać się do lekarza prowadzącego.