O czym świadczą bóle podbrzusza oraz jajnika przy stosowaniu krążka antykoncepcyjnego?

Witam, jestem w drugim miesiącu stosowania antykoncepcji Nuvaring, podczas stosowania krążka, zdarzyło mi się wyciągnąć krążek na mniej niż 3 godziny. Zaczęłam stosować Nuvaring z powodu podejrzenia u mnie endometriozy, a z racji problemów z żołądkiem wolałam postawić na tę formę antykoncepcji. Po stosunku zaczęłam odczuwać piekące bóle podbrzusza oraz prawego jajnika.Stosunki na ogół odbywały się bez drugiej formy antykoncepcji, ale nigdy nie doszło do ejakulacji. Dwa dni temu wyjęłam krążek i krwawienie z odstawienia nie wystąpiło. Występowało biało-grudkowe plamienie o mało intensywnym zapachu, oraz przeźroczysty śluz o niewielkiej rozciągliwości i nikłej lepkości. Przechodziłam podczas stosowania biegunki i nudności. Czy jest możliwe stwierdzenie na podstawie tych objawów, że jestem w ciąży? Czy biegunka ma wpływ na działanie krążka?

Lek. Michał Lenard

Na podstawie powyższych objawów nie można rozpoznać ciąży. W tym celu sugeruję wykonanie testu ciążowego, a w razie pozytywnego wyniku dodatkowo badanie b-HCG z krwi. Poza tym wskazana będzie wizyta u ginekologa, który Panią zbada i zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!