O czym świadczą wyniki badań hormonów u 34-latka?

Witam mam 34 lata jestem mężczyzną,ostatnio wykonałem kontrolne badania krwi rozszerzając je o badanie dwóch hormonów kortyzolu i testosteronu no i wyniki trochę mnie zmartwiły.Jestem osobą która bardzo łatwo ulega stresowi ostatnio też miałem sporo zmartwień,gorzej sypiam krótko i często się wybudzam no i odczułem lekki spadek libido.Moje pytanie czy te dolegliwości mogą być spowodowane tymi pogorszonymi wynikami a te złe wyniki stresem,co powinienem zrobić ewentualnie do jakiego lekarza się udać. Kortyzol (M31) 35 μg/dl pobranie w godz: 7-10 : 6,2 - 19,4,godz pobrania ok 7.30. Testosteron (O41) 2,56 ng/ml 2,49 — 8,36. Jeszcze jedno pytanie czy ten niski testosteron może być wynikiem wysokiego kortyzolu.Pozdrawiam

Proszę z wynikami iść do lekarza, który zlecił Panu wykonanie powyższych badań. Prowadzi on diagnostykę problemu, więc dokona też analizy wyników oraz zaproponuje dalsze postępowanie.