Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczy trzon kręgu L4 o nieznacznie obniżonej wysokości w części przedniej w porównaniu do pozostałych trzonów?

Witam,Zrobiłem badanie kontr. kręgosłupa 12 lat po złamaniu kompr L4,Proszę o int.badan .Trzon kręgu L4 o nieznacznie obniżonej wysokości w części przedniej w porównianiu do pozostałych trzonów,bez ognisk nieprawidłowego sygnału.W trzonach widoczne są wyostrzenia krawędzi. L3/L4-L4-L5 niewielkie, tylno-boczne uwypuklenie krążka międzykręgowego, nieznacznie modeluje worek oponowy bez ist. stenozy czesci centralnej kanalu kregowego, splyca dolne czesci otworow miedzykreg. z przewaga po lewej stro
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 10 miesięcy temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

witam,

jest to możliwe, skoro kręg był złamany. Mowa tu o nieznacznie obniżonej wysokości więc proszę się nie przejmować. Akurat wysokość kręgów nie jest czymś, co wpływa na jakość ruchu.
Bardziej istotne jest tutaj zmiany od l3 do l5 wiec to znak, że trzeba zadbać bardziej o kręgosłup zważając na Pański młody wiek. Zmiany nie są duże ale skoro się pojawiły to przy pozostaniu na obecnych nawykach prawdopodobnie się pogłębią.

pozdrawiam
Konrad Skrzat

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety