O czym świadczy trzon kręgu L4 o nieznacznie obniżonej wysokości w części przedniej w porównaniu do pozostałych trzonów?

Witam,Zrobiłem badanie kontr. kręgosłupa 12 lat po złamaniu kompr L4,Proszę o int.badan .Trzon kręgu L4 o nieznacznie obniżonej wysokości w części przedniej w porównianiu do pozostałych trzonów,bez ognisk nieprawidłowego sygnału.W trzonach widoczne są wyostrzenia krawędzi. L3/L4-L4-L5 niewielkie, tylno-boczne uwypuklenie krążka międzykręgowego, nieznacznie modeluje worek oponowy bez ist. stenozy czesci centralnej kanalu kregowego, splyca dolne czesci otworow miedzykreg. z przewaga po lewej stro

witam,

jest to możliwe, skoro kręg był złamany. Mowa tu o nieznacznie obniżonej wysokości więc proszę się nie przejmować. Akurat wysokość kręgów nie jest czymś, co wpływa na jakość ruchu.
Bardziej istotne jest tutaj zmiany od l3 do l5 wiec to znak, że trzeba zadbać bardziej o kręgosłup zważając na Pański młody wiek. Zmiany nie są duże ale skoro się pojawiły to przy pozostaniu na obecnych nawykach prawdopodobnie się pogłębią.

pozdrawiam
Konrad Skrzat