O czym świadczy układ komorowy mózgu nieposzerzony, symetryczny, nieprzemieszczony?

Dwufazowe badanie TK głowy W obu płatach czołowych, w istocie białej podkorowej nieliczne, hypodensyjne obszary nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu, wielkości do ok. 15mm po stronie prawej i ok. 10mm po stronie lewej- do różnicowanie pomiędzy zmianami niedokrwiennymi i demielinizacyjnymi. Pozostałe struktury mózgowia prawidłowej gęstości, bez uchwytnych zmian ogniskowych i patologicznych wzmocnień kontrastowych. Układ komorowy mózgu nieposzerzony, symetryczny, nieprzemieszczony. Przestrzenie pyłowe przymózgowe w normie. Badanie nie wykazuje objawów wewnątrzczaszkowego procesu wypierającego. Co z dalszym leczeniem, wizytę u neurologa mam zaplanowaną na styczeń. Kobieta 19 lat.

Witam!
Poza drobnymi zmianami w istocie białej reszta jest w porządku. Jednak pochodzenie tych drobnych zmian koniecznie należy wyjaśnić - różnicowanie ich charakteru jest dla Pani bardzo ważne. Najlepiej to zrobić w Oddziale Neurologicznym: RM głowy, EEG, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego, potencjały wywołane.
Powodzenia
W. Łuczkowski.