Objawy częściowo pustego siodła tureckiego

Po badaniu rezonansem magnetycznym stwierdzono u mnie objawy częściowo pustego siodła tureckiego. Mam 50 lat, od roku nie miesiączkuje, mam nasilone objawy menopauzy - poty, drażliwość, zmienność nastrojów. Zwłaszcza zmienność nastroju mnie niepokoi, ponieważ zauważyłam u siebie wręcz popadanie w beznadziejny nastrój i samopoczucie, które utrudnia mi normalne funkcjonowanie. Nie biorę żadnych hormonów.Jakie badania powinnam wykonać, aby stwierdzić, czy zespół ten ma aż tak duży wpływ na emocje.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, warto udać się do lekarza endokrynologa i wykonać panel badań hormonalnych. Pozdrawiam