Obniżenie wartości ciśnienia po leczeniu nadciśnienia

Witam,mam42 lata i leczę się na nadciśnienie,przez ostatni miesiąc schudłam 8kg.moje ciśnienie teraz to ok 94/59 puls 61 w większości mam takie wyniki,zmiejszyłam leki .Brałam pół tabletki rano i całą wieczorem ,teraz rano i wieczorem po pół,ale winik się nie zmienił ,proszę o porade.

Magdalena Mroczek

Najlepiej prowadzić jest dzienniczek pomiarów ciśnienia i pokazać go lekarzowi, który zlecił leki-to on powinien zmodyfikować dawki.

Piotr Pilarski

Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego. Najprawdopodobniej będzie mozna zrezygnować z leczenia farmakologicznego.

Pozdrawiam.